Šatny nejsou jen trendem poslední doby. Komfortněji vybavené domy a byty jimi disponují už několik let. Velikosti a možnosti bytu však zavedení šaten mnohdy nedovolují, proto se bytoví architekti snaží vymyslet levnější a praktičtější varianty pro každou domácnost.

NÁVRHY ŠATEN / NÁVRHY PŘEDSÍNÍ / NÁVRHY CHODEB

Vestavěné šatní skříně

V posledních letech se u nás staly velice oblíbenou variantou vestavěné šatníkové skříně, které zakrývají celé stěny místnosti. Ideální možností pro malé byty jsou pak skříně se zrcadly, které místnost prosvětlí a opticky zvětší. Čelní plocha vestavných skříní totiž už dávno nemusí být kompaktně dřevěná. Pokud neholdujete sklu, dobře vypadá i výplet z dýhových pásků. Trh s nábytkem je natolik široký, že se zákazník vůbec nemusí obávat, že by nenašel to, co hledá. Návrhář dokáže navrhnout skříň na míru podle možností vašeho bytu, využít zkosení, výklenků, nabídnou individuální vnitřní uspořádání.

Šatny jsou u západoevropských bytů a domů považovány za standard. U nás jsou ale stále ještě luxusem, kterého se obáváme. Architekti však doporučují: pokud teprve budete vynakládat úsilí na zařízení a vybavení bytu a máte možnost mluvit do otevřeného projektu, na šatně trvejte. Vnitřní vybavení šatny by mělo odpovídat především vašim potřebám. Nezapomínejte, že i ty se ale po čase mohou změnit, proto by šatna měla být hlavně variabilní. Využijte mnoho posuvných a otočných věšáků, které vám umožní jednoduchý přístup k věcem, které chcete. Upravené vysoké komínky s tričky jsou sice úhledné, ale může se stát, že se vám celá kupka zhroutí, když zatoužíte po tričku umístěném v její spodní části. Účelně navržená šatna by tomu měla předejít. Zapomenout byste neměli ani na věšáky pro kravaty, pásky a šátky. Uzavřená šatna by pak měla disponovat kvalitním osvětlením a také důležitým větráním.

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.